Baltu zīmes un to nozīme

Austras koks, Uguns krusts, Auseklis, Jumis, Saule.

Gaidot tuvojamies Ziemas Saulgriežus uzrakstīsim par dažām seno Baltu zīmēm un to nozīmi.

Kā raksti, šīs seno Baltu tautu zīmes ir nonākušas līdz mūsdienām, diemžēl gadu gaitā esam zaudējuši to nozīmi, mēģinot “savilkt” tās kopā ar laimi, spēku, labklājību un citām cilvēkam tīkamām sajūtām. Mūsdienu skaidrojumi ir gan skaista, bet tikai un vienīgi iluzora interpretācija par šo rakstu būtību. Ja pameklēsiet Balturaksti arhīvā tad atradīsiet rakstu par zīmēm kopumā, bet šodien pastāstīšu par dažām no tām un kā galveno šodien, par cik šī enerģētika šobrīd ir ļoti aktuāla, Austras Koku. Negribās daudz runāt par simboliku, bet, lai izprastu šo zīmju noskaņas, izmantošu šos terminus.

Austras koks. Stumbrs, un milzīga lapotne. Visas zīmes varam rakstīt cik vien lielas vēlamies. Tās teju bezgalīgas. Viens sākums, bezgalīgas interpretācijas. Austras koks simbolizē daudzdimensionālu telpu. Multidimensiālu pasauļu koks. Austras koku esam pieraduši redzēt uz plaknes – jostas, svārki, krekli, kroņi un daudz kur citur, bet tā ir tikai daudzmensionāla raksta projekcija plaknē. Austras koks ir varbūtību raksts, visu iespēju raksts, visuma raksts, sevī glabājot šo unikālo realitāšu atslēgu. Un nevis “ieskrūvējot šo atslēgu atslēgas caurumā”, bet caur apziņu, tas var atslēgt šīs durvis uz raibo pasauļu izpausmēm. Līdzīgi kā sniegpārsliņas kristāls sevī glabājot vienreizēju kosmosa fraktāli atverot savai dabai saikni ar pirmssākumu. Ūdens ir dzīvais kristāls, kurā esam arī mēs. Tāpat Austras koks. Tie esam mēs un katrs no mums.

Uguns krusts. Pirmssākuma elements vai centrs. Caur to mēs varam atslēgt ne tikai savas būtības pirmssākumu, bet varam ar to radīt jaunus pirmssākumus. Enerģijas transformācijai, pat tehnisku un mūsdienīgi risinājumu radīšanai.

Auseklis. Saucams par Rīta Zvaigzni. Tas telpas struktūra, “notikumu arēnas” atslēga. Caur tā sajūtām varam izprast multi telpas uzbūvi, sevi tajā, citus.

Jumis. Pasauļu uzbūves enerģētikas principi. Materializācija visos līmeņos. Sevis apzinšanās “es esmu” un “es neesmu” apziņas stāvokļos.

Saules zīme. Tas Tu, tas es, tie mēs, vissi, katrs un viens. Sajūti. Ar vārdiem to grūti aprakstīt… Tas aplis aplī, tā izpausme. Tas atrodas pašā Austras koka pakājē, tas aptver visu un visus.

Bet pats galvenais ir nevis izgriezt šīs zīmes, šos rakstus un atdalīt vienu no otra, bet spēt tos saskatīt visus kopā, bezgalīgā krāšņā jostā, jo atceries! Ne rakstiem ir nozīme, bet Tavai apziņai, caur kuru šie raksti ir tapuši, caur kuru esi Tu, esmu es un esam mēs visi. Sāc sajust tos sevī, atceries to būtību, apzinies. Viens otru aptverot, pieskaroties, savērpjoties un radot tie Tevī gaida Tevi atgriežamies mājās. Kas esi Tu. Kas vienmēr bijis. Tie Tavi raksti, Tie mani raksti. Tā mūsu sirds.

Gaidot Ziemas saulgriežus.