Gada izskaņā

Gads nu iet uz beigām un tūlīt, tūlīt sāksies jau jauns. Bet vai tiešām? Lielākā daļa cilvēku, gadu iztēlojas kā apli. Tā vienā punktā atrodas Jaunais gads vai Ziemas saulgrieži, bet diametrāli pretējā Jāņi vai Vasaras saulgrieži. Tā nu ejot par šo apli mēs katru gadu vienā un tajā pašā laikā projecējam savu atrašanos vietu vienā un tajā pašā apļa punktā. Sanāk gandrīz kā apburtais loks. Saules cikls kurā atrodamies, bet cik daudz šis is ir arī mūsu pašu cikls?

Es jums šodien pastāstīšu mazliet citu gada modeli un tas nav apaļš. Tad nu izlemiet paši kurš jums patīkamāks. Ja jautāsiet, ko tas maina? Neviens no modeļiem nav slikts vai labs, bet sajūtiet atšķirību sajūtās kad iztēlojieties katru no tiem.

Vai ir kāds no jums, kurš šo gada modeli ir iztēlojies kā taisnu līniju kura sniedzas bezgalībā? Varbūt komentāros zemāk ierakstiet kurš sajūt kā apli, kurš kā līniju taisnu. Bet es mazliet precizēšu par šo līnijas modeli.

Tas vairāk līdzinās kā jūras viļņiem laivā braucot. Šie cikli tik tiešām ir. Ziema, vasara, ziema, vasara. Kā viļņi jūrā. Vilnis uz augšu, vilnis uz leju. Austrālijā piemēram ir otrādāk. Kad mūs visus te Latvijā pamet tuvāk saulei, Austrālijā ir ziema, un otrādāk.

Ok. Sajūtiet gadu kā braucienu ar laivu pa viļņiem kur vienmēr dodaties savā vien zināmā virzienā savā paša pasaulē, bet šie viļņi tik pamet tuvāk un tālāk no saules šajā lielajā kosmosa okeānā. Sajūtiet savu virzību un ceļu vienmēr uz priekšu. Bet gada mija ir šo viļņu bangās punkts kur sākas nākamais vilnis un beidzas iepriekšējais. Jūra šūpojas un mēs tajā, bet skaidri zinot mērķi kurp peldam. Jo gribam tak visi beidzot būt laimīgi! Izbaudam šo jūru vienmēr esot šeit un tagad! Kur pats būtiskākais ir mirklis “Tagad”. Sajūtas un patiesais prieks esot kopā ar tuvajiem un mīļajiem.

Lai visiem jaukas šī gada viļņu rotaļīgās putu galotnes un dzestrais, Baltijas piejūras ziemeļu valstiņas vējš!