Vēstule

Vēstule

“Ir nokrēsla un dodos pretim nezināmajam. Ceļš ir kluss, tikai manas domas satraukti san – par to, kā viss būs, kā viss izvērtīsies. Vai jutīšos pietiekami droši, vai spēšu uzticēties, vai spēšu atklāt sev un citiem, kā man iet, kur esmu un kas man ir vajadzīgs? Vai satikšu īstos cilvēkus? Vai neapmaldīšos? Un tad klusums, tāds dziļš. Kā jūrā pirms vētras, kad viss satumst. Un galvā iezib doma, ka tikko nedomāju.
Lēnām un maigām pārslām krīt sniegs, līgani šūpojoties vēja pūsmā, laika ir daudz – varu piebraukt sasveicināties ar jūru – ieelpot sāļo gaisu, pašūpoties vējā.
Ceļš mani ved vai varbūt es esmu ceļš – tam nav nozīmes – es dodos. Kad pēc norādēm nogriežos īstajā pagriezienā, mani sagaida izbrīnīta stirna – te viss dzīvāks ka pilsētā, te viss kust, te visu var sajust pirms tas noticis.
Izgaismota liepu aleja gaida un esmu klāt. Ozolu patvērumā skaļš klusums. Te viss sarunājas. Te sajūta, ka zinu, kur manas Mājas.
Tikai vienas durvis mani šķir no jaunas pasaules. Es drosmīgi dodos iekšā.
Dzīvs siltums mani apskauj un sprakšķ pirms laika iekurta uguns. Tā kuras krāsnī un dzirksteļo manī. Sagaida smaidīgas acis un ziedu tēja, sveču gaismā izvēlos savu īsto vietu. Un esmu gatavībā. Satikties. Satikties ar nezināmo un atcerēties to, ko jau sen zināju.
Es esmu.”

(Šī ir vēstule no mūsu ļoti laba drauga, Lindas L)